Jan Paroubek

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kdo jsem

Vážení čtenáři, právě se nacházíte na stránkách jednoho blogera, který na svět kolem sebe nahlíží z jiné perspektivy, než je běžné. Jmenuji se Jan Paroubek a věnuji se mnoha věcem. Jednou z nich je hledání či dávání smyslu lidskému počínání. Lidé se mnohdy chovají iracionálně a nevidí věci, které mají přímo před sebou, sami sobě stanovují velmi úzké hranice, za které se bojí vykročit a v neposlední řadě zapomínají, že jejich názor není absolutní pravdou a dělá jim problém respektovat jiné tvrzení nebo dokonce odmítají přijmout životní postoj někoho jiného a do krve by se hádali, že právě oni mají pravdu.

Já se snažím vidět dál, prolomit pomyslné bariéry nejen abych zvýšil vlastní hodnotu života, ale abych ukázal i ostatním, kteří o to projeví zájem, jak se posunout dál. Jak můžeme překonat sami sebe a jak sobě i jiným udělat život příjemnější, plnější a pestřejší.

Proč píšu

Každá věc, každá činnost, každé rozhodnutí, má svůj příběh, který je v pozadí. Pojďme se společně zamyslet nad některými z nich. Protože když odhalíme, co se skrývá pod povrchem, můžeme získat úplně nový pohled na dění kolem nás.

Více prozradí jednotlivé články, kterými připomínám, co v dnešní době mnozí z nás již nevnímají, protože mnohé je odsunuto za pozadí "důležitějších věcí". Kolik z Vás si třeba odpovědělo naposledy na prostou otázku: ‚‚Jsem šťastný, jsem šťastná?‘‘ Pokud ano, co je tím štěstím v mém životě? Vážím si ho dostatečně, abych ho neztratil/a? Jestliže nejsem šťastný/á, co mi brání se tak cítit? Je to někdo? Je to něco? Jsem to JÁ? A proč?

Pokládáním správných otázek se můžeme dobrat k tomu, co nám v životě uniká. Možná si řeknete, že je to nesmysl. Jenže v jednom jediném našem dnu se odehraje tolik věcí, že je naším vědomím značná část z nich automaticky odfiltrována. A pokud si chceme sami zvolit, co budeme vnímat a co ne, nejprve si musíme uvědomit, co se děje kolem nás. Líbí se vám noční obloha? Hvězdy? Měsíc? Jak často se zastavíte a věnujete tomuto nebo jakémukoliv jinému úkazu svou úplnou pozornost?

Žijeme jen jednou a relativně krátce. Chcete snad svůj život obětovat jen práci a povinnostem? Nebo z něj doslova vytěžit to, co nabízí? Obklopit se pozitivním a nedopřát ho jen sobě, ale i ostatním? Kolikrát za den se usmějete? A kolikrát za den se usmějete, aniž by vás k tomu navedl vnější podnět? Jinými slovy, život je vám na tolik příjemný, že vám to prostě vyloudí úsměv na tváři.

Pojďme se společně zamyslet nad všednostmi, které ovlivňují naše každodenní životy. Pojďme se nad nimi zamyslet, aby ony neovlivňovaly nás, ale my je.

 


„Svůj život můžeš žít na povrchu, nebo mu dát hloubku a tím i nezměrné bohatství.