Hodnotit opačné pohlaví můžeme dvěma způsoby. Za prvé podle toho, jak se nám líbí po stránce tělesné a za druhé, jak nás zaujme svým charakterem. Každý má své priority trochu jinde. Někdo upřednostňuje vzhled, jiný duši nebo se snaží mezi obojím nalézt jakousi rovnováhu.

Všichni máme v životě své priority a podle nich stanovujeme důležitost toho ostatního. Proč dá někdo přednost vzhledu a jiný duši? To je otázka, na níž lze odpovědět mnoha způsoby.

Jedna z možností je stárnutí. Chcete prožít život s někým, kdo bude mít dokonalý vzhled na úkor duševního souznění? Čas je neúprosný. Dříve nebo později se na každém z nás podepíší prožitá léta a vzhled již nebude tím, čím býval. Co pak? Budete mít vedle sebe někoho, kdo Vás na dlouhá desetiletí nedokáže zaujmout vzhledem ani charakterem.

Netvrdím, že nelze mít obojí. Nicméně myslím, že vždy bude nutné udělat v jednom nebo druhém nějaký ústupek. Souhlasím s tím, že je fyzická přitažlivost důležitá. Avšak nejen proto, aby se nám partner nebo partnerka líbila, ale především, abychom mohli cítit z její strany touhu jak duševní, tak i fyzickou. Věřím, že budete souhlasit, když napíšu, že pro něco takového rozhodně není nutné hledat vysněný vzhled.

Pokud dáme přednost duši, není to samozřejmě záruka, že vše bude vždy skvělé a vztah vydrží na věky věků. Člověka není možné poznat na sto procent ani za celý život. I z toho důvodu, že se vyvíjíme, měníme názory s tím, jak stárneme nebo na základě nově získaných informací. I různé životní události mohou změnit naše vnímání okolního dění. 

Co se tedy vlastně snažím tímto článkem sdělit? Řekněme, že po jistý čas můžeme mít někoho vzhledem okouzlujícího s jistotou, že si nebudeme až tak dobře rozumět v mládí, natož později ve stáří. Nebo tolik neřešit zevnějšek a zaměřit se na to, co se skrývá pod ním. Jedině tak můžeme nalézt v životě to nejcennější. Odměnou nám může být získání osoby, s kterou si nejen budeme rozumět, ale především, s kterou bude stárnutí krásné.


 Promiň, nejsi můj typ. Co když jsi právě kvůli honbě za dokonalým vzhledem přehlédl/a dokonalou duši?